Seminář shihan Manabu Murakami 7.DAN

Murakami_2

Zdravím všechny karateky!
  Spartak Hradec Králové pořádal další ze seminářů, kde jsme se mohli seznámit s dalším z nejvyšších instruktorů S.K.I.F., se shihanem Manabu Murakamim, 7.DAN, který se od 1.1.2013 stal oficiálním šéf instruktorem. Manabu Murakami je trojnásobným světovým šampionem S.K.I.F. v kumite.

Seminář byl rozdělen do dvou dnů kvůli kapacitě tělocvičny. V úterý začal trénink v 16:00, trval dvě hodiny a byl určen jak barevným, tak černým pásům. Probíraly se základní techniky a jejich nácviky. Další část byla věnována kata Heian Nidan a její standardizaci dle S.K.I.F. Shihan ocenil cvičení mladých karateků z Hradce a řekl, že někteří cvičí lépe než děti v Japonsku. Druhý úterní trénink byl určen pro černé pásy. Zde se probíralo dýchání a jeho návaznost na práci s těžištěm těla. Byly to velmi zajímavé informace, které většinou i známe, ale nevěnujeme jim tolik pozornosti, kolik si zaslouží. Na večeři jsme tentokrát nešli, i tak jsme se vrátili domů okolo půlnoci. Druhý den byl trénink od 17:30 a byl určen jen černým pásům. Díky malé návštěvě se jednalo o takřka soukromý trénink. Cvičili se nácviky na práci s osou těla a jeho těžištěm, Jiu ippon kumite, kde shihan dokazoval svoji rychlost a velké zkušenosti. Nakonec se cvičila kata Bassai Sho, shihan upozorňoval na rozdíly ve cvičení JKA a S.K.I.F. Tentokrát jsme se po tréninku účastnili i večeře, kde jsme mohli shihana Murakamiho poznat blíže a utvrdit se v tom, že jde o velmi příjemného a přátelského člověka, kterému jde o propagaci karate stejně jako o navazování přátelských kontaktů, jako jsme na to zvyklí u většiny japonských mistrů, které se nám nově daří zvát k nám do Čech a přiblížit tak originální karatedo všem, kdo o to mají zájem. Další příležitost budete mít již brzy 8.-9.11. Přijede do Slaného Shihan Masaru Miura se svým žákem Paolo Lusvardi, více se dozvíte zde.
Nezbývá než poděkovat Kamilu Guzkovi ze Spartaku Hradec Králové za zprostředkování skvělého semináře a těšit se z příjemné tradice, kterou těmito akcemi zakládá.
Oss!