Vánoční besídka,turnaj a zkoušky


Opět zdravím všechny příznivce Slánského Karate-do!
V pátek 19.12. se konala již tradiční vánoční besídka pro rodiče. Setkali jsme se v hojném počtu a děti předvedly, co se naučily a v čem se zdokonalily.

Dále předvedli své umění i starší studenti a nakonec i černé pásy. Následovalo sekání mečem Tameshigiri, které si po úvodní ukázce mohli vyzkoušet i stateční zájemci ze strany rodičů. Opět jsme promítali krátký film z posledního soustředění na Báře a tombola uzavřela celý večer, který se nesl v předvánoční náladě. Na tombole, dobrovolném vstupném a díky sponzorským darům, jsme vybrali cca 10500,- Kč, které putují na splacení dluhu za tatami. Všem zúčastněným moc děkujeme!

Druhý den ráno jsme se setkali opět v dojo, abychom uspořádali vánoční turnaj, který měl být a také byl tréninkem před zkouškami, které ho následovaly. Přijeli přátelé z Plzně a Brandýska a s trenéry jsme rozdělili závodníky do 4 kategorií. Každý si mohl vyzkoušet jak kata, tak kumite, které je součástí zkušebního řádu na vyšší technické stupně. Přestože šlo čistě o přátelský turnaj, byla vidět i rivalita mezi jednotlivými závodníky, což u některých vypumpovalo jejich výkony do dimenzí, na které nejsme my trenéři zvyklí. Každopádně to byla pro všechny velká zkušenost, kterou mohli v zápětí zúročit při zkouškách.

Zkoušky začaly cca o hodinu a půl později, než jsme původně zamýšleli. Svoji premiéru si odbyly děti z letošního náboru a za velké podpory nás trenérů, všichni svoji první zkoušku na červený pás zvládly. Ale i starší děti se nenechaly zahanbit a bojovaly jako tygři. Také aby ne, když jednoho tygra nosí našitého na svém Gi. Trochu horší už to bylo u mírně pokročilých studentů, kteří zřejmě právě přicházejí do " Hovězího" věku a ikdyž se asi snaží, navenek to vypadá, že právě vstali z postele po probdělé noci. No snad se z toho brzy probudí a stanou se bojovníky jak v životě, tak u nás v dojo. Největší radost nám trenérům udělaly Péťa s Ivčou. Ivča už po turnaji vybojovala i titul Nejlepšího bojového ducha turnaje, což slibovalo pěknou podívanou u následující zkoušky na 4.kyu v případě Ivči a na 3.kyu v případě Péti. Obě studentky zintenzivnily své tréninkové tempo v posledních měsících na maximum a " koláče" byly v sobotním odpoledni odměnou za skvěle vykonanou práci. Všem ještě jednou gratulujeme!

Celý sobotní den se nesl v přátelské atmosféře, umocněné předvánočním časem a duchem karate-do.
Setkávání lidí s podobnou životní filozofií, to je, myslím, jeden z cílů pořádání těchto turnajů, a my se budeme snažit tyto cíle naplňovat tak, jako to vidíme u našich přátel okolo shihana Miury v Itálii, kam pravidelně jezdíme čerpat nejen informace od tohoto velkého mistra, ale také načerpat tu pozitivní energii, která je na těchto setkáních všude přítomna.
Zbývá poděkovat přátelům z Brandýska a Plzně za jejich účast a výkony, poděkovat všem účastníkům z našeho oddílu a popřád vám klidné prožití vánočních svátků a hodně zdraví a sil do Nového roku!
Oss!

turnaj_001