Seminář Nobuaki Kanazawa Hradec Králové

Karatedo Sokol Slany

Zdravím bojovníky a jejich rodiče!

Ve dnech 18.-19.4.pořádal Spartak Hradec Králové ve spolupráci se S.K.I.F. CZ další z řady seminářů s nejvyššími představiteli S.K.I.F. Tentokrát nás navštívil kancho Nobuaki Kanazawa syn zakladatele organizace S.K.I.F. soke Hirokazu Kanazawa 10.DAN.

Jak jsme již zvyklí, jednalo se o seminář zaměřený především na precizně provedené základní techniky a jejich kombinace. Zde si vždy uvědomíme, že procvičování základních technik není nikdy dost. A když kancho Kanazawa vytáhl pár zajímavých technik z jednotlivých kata, měli jsme hned co dělat a procvičovat ve dvojicích.
Z našeho oddílu se zúčastnilo 8 členů, což je celkem slušná účast, ikdyž bych si představoval alespoň malé zastoupení ze skupiny našeho dorostu,ze kterého tentokrát nikdo nedorazil. Naopak musím ocenit účast dvou našich mladších žáků, kteří v sobotu zvládli oba náročné dvouhodinové tréninky. U obědů a večeře byl prostor k neformálnímu rozhovoru a opět se nám potvrdilo, že s opravdovými mistry svého oboru se dá úplně normálně pohovořit bez toho, aby jste z nich cítili jakoukoliv nadřazenost. S.K.I.F. CZ opět dokázalo, že nám jde především o vzdělávání a prohloubení spolupráce s opravdovými mistry Karate-do, kteří díky naší organizaci opět našli cestu do ČR.
Nezbývá než poděkovat Kamilovi Guzkovi a organizátorům ze Spartaku HK za další pěkný seminář.
Oss!